Autor:

Wojciech B.

Utworzono:

04.04.2016

Zgodnie z planem juniorzy Olimpii zainaugurowali rundę wiosennąw lidze wojewódzkiej. Na boisku w Ostródzie byli zdecydowani lepszym zespołem i wygrali zasłużenie. Pierwsza bramka padła w 11` po składnej akcji całego zespołu idośrodkowaniu Dyla z bliskiej odległości otworzył wynik Pawłowski. Po 2 minutach kolejna szybka akcja i Bartkowski podwyższa na 2-0 (asysta Pawłowskiego). Gdy wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu żółto-biało-niebiescy zaczęli "ścigać się" w konkursie nieskuteczności. Trzykrotnie Bartkowski, dwukrotnie Pawłowski, Dyl - albo trafiali w sytuacjach sam na samw bramkarza, albo w poprzeczkę. Dopiero w 44` Bartkowski obsłużył Leszczyńskiego, który pewnym strzałem podwyższył na 3-0.

Początek drugiej połowy to rzut rożny dla gospodarzy - i przepiękną główką ... do własnej bramki posyła piłkę debiutujący od ... 60 sekund na boisku Mularczyk. Sokół poczuł nadzieję na lepszy rezultat i starał się pójść za ciosem, ale kilka strzałów z dystansu nie zagroziło bramkarzom Olimpii. Wreszcie wyjaśnił sytuację gol Szczęcha po podaniu Bartkowskiego. Do końca mecz już toczył się w leniwym tempie, mimo tego i tak kolejne "setki" zmarnowali Leszczyński, Bartkowski, Dyl, Perliński.

Olimpia po remisie Stomilu w Lubawie umocniła się na prowadzeniu z 7 punktową przewagą nad rywalem z Olsztyna.